Zapraszamy lekarzy pierwszego kontaktu na szkolenie NIE nowotworom u dzieci
Organizatorami są: Fundacja Ronalda McDonalda, Burmistrz Miasta Sanoka oraz StowarzyszenieSANITAS. Zapisy do 16 listopada 2012 pod nr tel. 888 654 925.
Liczba uczestników ograniczona. UDZIAŁ BEZPŁATNY.
Pełny catering oraz dwie tematyczne publikacje. Certyfikat 12pkt.
Szkolenia prowadzi doświadczony zespół onkologów dziecięcych pod kierownictwem prof. Jerzego Kowalczyka, krajowego konsultanta ds. hematologii
i onkologii dziecięcej i kierownika Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Lublinie.
Każdego roku w Polsce diagnozuje się około 1300 nowych przypadków chorób owotworowych u dzieci. Niestety najczęściej choroba jest już w stadium zaawansowanym. Dzieje się tak między innymi dlatego, że jej symptomy u dzieci są często mało charakterystyczne i pozornie niegroźne.
Właściwa diagnoza i rozpoczęcie leczenia w ośrodku specjalistycznym na wczesnym etapie choroby istotnie zwiększa szanse na szybki powrót dziecka do zdrowia a także ogranicza jego cierpienia oraz skutki uboczne terapii. (www.frm.org.pl)
“W Polsce wiemy, jak skutecznie leczyć choroby nowotworowe u dzieci, mamy wyspecjalizowane ośrodki. Problem polega na tym, że przy tej samej wiedzy, metodach i lekach wyniki leczenia w kraju są generalnie gorsze od uzyskiwanych w Europie Zachodniej. To efekt tego, że w Polsce niestety duża część dzieci trafia do specjalistycznych placówek medycznych już w zaawansowanych stadiach choroby nowotworowej” — powiedział prof. Kowalczyk. “Chodzi o to, żeby każdy lekarz, zwłaszcza pierwszego kontaktu, zachowywał czujność badając małego pacjenta, bowiem w swojej karierze medycznej zawsze może się zetknąć z dzieckiem chorym na nowotwór. Większość opóźnień w kierowaniu dzieci na leczenie związana jest niestety z niedokładnym badaniem.
Organizując tego typu szkolenia, chcemy na to szczególnie zwrócić uwagę”.(www.frm.org.pl)
Liczymy że Państwa udział w szkoleniu zaowocuje zmniejszeniem liczby dzieci, u których chorobę nowotworową wykryto zbyt późno.