Stacja Sanok-Ukraina. Siła Kobiet.

Stacja Sanok-Ukraina. Siła kobiet.

Stacja Sanok- Ukraina. Siła Kobiet.

Stowarzyszenie SANITAS od pierwszego dnia wojny wspiera uchodźców z Ukrainy. Nasza siedziba mieści się zaledwie 70 km od granicy z Ukrainą, dlatego też znajduje się tutaj znaczna liczba kobiet która znalazła schronienie. Fala niecenionej pomocy i emocji już  opadła i powoli zapomina się o uchodźcach przebywających wśród naszej społeczności. Jednak oni nadal potrzebują wsparcia i zaopiekowania, dlatego wychodząc naprzeciw ich potrzebom, realizujemy projekt STACJA SANOK-UKRAINA, SIŁA KOBIET.

 

Celem projektu jest przede wszystkim stworzenie kobietom z Ukrainy przyjazne miejsce, azylu, w którym będą mogły się integrować, spędzać czas również z dziećmi oraz uczestniczyć w wielu tematycznych spotkaniach.  Zależy nam na tym, aby projekt miał też aspekt integracji międzynarodowej. Kobiety z Ukrainy często przebywają w mieszkaniach/domach nie mając możliwości zapraszania innych kobiet z Ukrainy. Miejsce to sprawia, że kobiety czują się lepiej zarówno fizycznie jak również psychicznie

 

W ramach akcji powstało miejsce spotkań, miejsce dostępne przez cały tydzień, Panie mogą się spotkać, napić kawy, herbaty, lub wspólnie gotować.  Mogą oglądać filmy, mogą uczcić swoje małe Święta, urodziny.

 

Przeprowadzane są cotygodniowe spotkania tematyczne m.in. z udziałem psychologa, dietetyczki, kosmetyczki, spotkania z ciekawymi ludźmi w obecności tłumacza i możliwością dowozu z dalszych miejsc.

 

Ponadto  zorganizowane są zajęcia/warsztaty m.in. rozwojowe, taneczne, muzyczne, relaksacyjne, zajęcia  z jogi, fitness. Przy dobrej pogodzie organizowane są wyjścia/wycieczki. Kobiety otrzymają  regularnie niezbędne do codziennego życia pakiety takie jak  Vochery do sklepu kosmetycznego, spożywczego.

ponadto uczą się również języka polskiego. Przygotowany jest kącik zabawowy dla dzieci.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dotychczasowych zajęć, wycieczek, wydarzeń.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio