Biała Sobota w Sanoku za nami

W dniu dzisiejszym w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku odbyła się kolejna Biała Sobota pod hasłem „Wczesne Wykrycie, to Życie”.

 

Regularne wykonywanie badań profilaktycznych znacznie zwiększa szansę na wczesne wykrycie nawet bardzo poważnych chorób, co z kolei minimalizuje ryzyko ich ciężkiego przebycia.

 

Regularne badania profilaktyczne stanowią fundament naszego zdrowia i są nieodzownym elementem dbania o dobre samopoczucie. Tak, jak warto mieć w domu dobrze wyposażoną apteczkę, w której znajdują się środki przeciwbólowe, syropy na kaszel, termometr i dopasowane do potrzeb rodziny suplementy diety, tak samo konieczne jest systematyczne sprawdzanie naszego stanu zdrowia.

 

Zainteresowanie  tą akcją, za każdym razem jest ogromne, co uświadamia nam, jak ważna i potrzebna jest organizacja takich akcji. Cieszy nas, że możemy pomagać w ten sposób i wychodzić naprzeciw  potrzebom.  Z drugiej strony żałujemy, że nie wszyscy chętni mogą się przebadać z powodu limitu miejsc  związanych z ograniczonymi  możliwościami  personelu. – Urszula Kuzian, koordynator akcji z ramienia Szpitala.

 

Jesteśmy mile zaskoczone atmosferą, jaka panowała podczas akcji.  Poza badaniami, chętnie korzystano z analizy składu ciała a Panie licznie oddawały się z ręce kosmetyczek. Akcja od­bywa się  dzięki za­an­ga­żo­wa­niu i bez­in­te­re­sow­nemu wspar­ciu ka­dry me­dycz­nej .  Dziękujemy Dyrekcji Szpitala za otwartość na współpracę.   – Anna Nowakowska – Stowarzyszenie SANITAS

 

Kilka lat temu byłam tu na podobnej akcji i wykryto mi guzka.  Po dalszych badaniach okazało się,  że to rak jajnika.  Dzięki takiej akcji żyję i staram się korzystać z badań profilaktycznych podczas Białych Sobót. Jestem za nie wdzięczna.” – Pani Marta, uczestniczka.

 

W ramach akcji wykonywano badania

– EKG Serca
– ECHO Serca
– USG Brzucha
– USG Tarczycy

– morfologia
– żelazo
– wit. D
– cholesterol
– ciśnienie tętnicze
– cukier

-analiza składu ciała

 

Badania wykonywali:

 

lek. Małgorzata Trawińska
lek. Aneta Flis
lek. Jacek Kielar
lek. Paweł Domański
lek. Piotr Mikołajewski

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio