Bajkowa Sobota w Sanoku za nami

W dniu dzisiejszym (20 maja 2023) w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku,  na piętrze Poradni Neurologicznej i Pediatrycznej dla dzieci, odbyła się Bajkowa Sobota pod hasłem „Kochaj, chroń, zapobiegaj”.

Rodzice ze swoimi pociechami licznie korzystały w wachlarza bezpłatnych badań i porad specjalistycznych.

Od wielu lat współpracujemy z kadrą medyczną Oddziału Dziecięcego z Sanoka.
Jest to fantastyczny, zgrany zespół oraz ludzie z radością w sercach, chętni do takich Akcji. Pełni profesjonalizmu i zaangażowania.

Kierowani powiedzeniem, że „gdy uśmiecha się dziecko uśmiecha się cały świat”, za cel postawiliśmy sobie sprawienie radości dzieciakom i zapewnienie rozrywki tak aby pokonać strach przed samymi badaniami. Na dzieci czekał moc atrakcji i niespodzianek. Wierzymy, że po dzisiejszym dniu, kolejne wizyty u lekarzy będą im się kojarzyły wyłącznie pozytywnie.

 

 

„Bajkowa sobota to nie jednorazowa przypadkowa akcja, a przemyślana

i organizowana cyklicznie pomoc, mająca na celu ułatwienie dzieciom
i ich rodzicom skorzystania z fachowych porad i badań z zakresu pediatrii, a w tym roku dodatkowo z neurologii dziecięcej.
W ramach Bajkowej Soboty wykonujemy badania ultrasonograficzne, w tym roku w zakresie jamy brzusznej, tarczycy oraz badania ECHO serca.
Oprócz lekarzy, pań pielęgniarek i sekretarek medycznych,  współorganizatorem akcji od wielu lat zawsze  jest  Stowarzyszenie SANITAS”.
Wolontariusze fundacji w bajkowy i czarodziejski sposób potrafią wprowadzić dzieci do szpitala, niwelując stres z tym związany.
Nasza akcja cieszy się zawsze dużym zainteresowanie wśród rodziców, chwilami frekwencja przerasta nasze oczekiwania.
 Dzięki temu jesteśmy pewni, że to, co robimy jest potrzebne i mobilizuje nas to do myślenia o następnej edycji, na którą wszystkich państwa już dziś zapraszamy.” – lek. Przemysław Galej – kierownik oddziału.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio