Raport „Prewencja i diagnostyka genetyczna nowotworów BRCA-zależnych”

Priorytetem działań organizacji pacjentów onkologicznych i onkohematologicznych w 2023 roku jest upowszechnienie badań genetycznych.

Raport „Prewencja i diagnostyka genetyczna nowotworów BRCA-zależnych” jest wkładem Stowarzyszenia SANITAS w te działania, w rozwój badań genetycznych w Polsce, dzięki któremu będziemy mogli w pełni korzystać z personalizowanego leczenia.

 

Pragniemy podkreślić, że kluczowym problemem we wdrażaniu skutecznej prewencji i innowacyjnego leczenia nowotworów są badania genetyczne, które na obecnym etapie rozwoju diagnostyki genetycznej powinny być wykonywane w dużej części z wykorzystaniem nowoczesnych technologii NGS. Badanie te powinny być odpowiednio finansowane i prowadzone w certyfikowanych laboratoriach genetycznych przez profesjonalne kadry genetyków we współpracy z innymi specjalistami.

 

Zachęcamy organizacje pacjentów onkologicznych i  hematologicznych, jak też  z chorobami rzadkimi i przewlekłymi do upowszechniania wiedzy o genetyce, a  lekarzy i decydentów do wdrażania badań genetycznych w naszej ochronie zdrowia.

Raport jest dostępny również na vlogu/blogu oli-onko.pl, który jest patronem medialnym projektu.

 

RAPORT (kliknij w poniższy baner)

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio