Otwarcie Poradni Leczenia Bólu w Brzozowie

Otwarcie Poradni Leczenia Bólu w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym, Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie

Problem dolegliwości bólowych towarzyszy pacjentom w różnych schorzeniach.
Przede wszystkim u pacjentów z chorobą nowotworową.
Poradnia ta będzie służyć przede wszystkim pacjentom z chorobą nowotworową ale nie tylko. Będzie również  dla tych, którym  ciężko jest zniwelować dolegliwości bólowe, powodujące dysfunkcję całości organizmu
. – lek. Dariusz Sawka  – Z-ca Dyrektora d/s Lecznictwa

Poradnia powstała dla Pacjentów którzy cierpią z powodu bólu ostrego lub przewlekłego.
Znajdujemy się w ośrodku onkologicznym i duża część pacjentów leczących się tutaj te dolegliwości jednak ma. Staramy się im pomóc i działać kompleksowo. Nie dawno została otworzona poradnia prehabilitacji. Poradnia leczenia bólu jest poniekąd jej przedłużeniem. Dzięki temu zajmujemy się pacjentem kompleksowo, czyli od momentu rozpoznania choroby nowotworowej, poprzez cały cykl leczenia, nie zostawiając tych pacjentów po zakończonej terapii.
Zajmujemy się tutaj nie tylko pacjentem onkologicznym. Zapraszamy wszystkie osoby które cierpią z powodu różnych dolegliwości bólowych np. bólów towarzyszących chorobom zwyrodnieniowym stawów, kręgosłupa, bólów głowy oraz innych zespołów bólowych które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie pacjentów. W terapii wykorzystujemy metody farmakologiczne m.in leczenie marihuaną; blokady nerwów obwodowych oraz niefarmakologiczne jak akupunktura. W planach mamy wykonywanie zabiegów termolezji.”
lek. med. Wojciech Pałys – kierownik Poradni Leczenia Bólu

Jako organizacja pacjencka, najważniejsze jest dla nas godne i komfortowe leczenie pacjentów. Otwarcie poradni leczenia bólu pozwoli pacjentom cierpiącym na chroniczne i dokuczliwe objawy bólowe, stanowiące nieprzyjemną „pamiątkę” po przebytej i wyleczonej chorobie na zniwelowanie ich cierpienia.  Lekarze tutaj nie tylko mogą znaleźć sposób na złagodzenie objawów, ale także zasugerować konsultacje i badania, które umożliwią rozpoznać źródło problemu.
Najbliższa taka poradnia mieści się w Rzeszowie, tym bardziej cieszy jej otwarcie w Brzozowie. Dzięki temu pacjenci nie muszą pokonywać nawet do 200 km by uzyskać pomoc. –
Anna Nowakowska – Stowarzyszenie SANITAS

 

Rejestracja do Poradni pod nr 13 43 09 525

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio