Uroczyste nadanie sztandaru dla przemyskiego szpitala z udziałem Sanitas

Uroczyste nadanie sztandaru Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Zaszczytem dla nas było zaproszenie i uczestniczenie w tak ważnym dla przemyskiego szpitala wydarzeniu. Cieszy nas, że podczas takich uroczystości pamięta się o organizacjach które są głosem pacjentów.

27 września 2022 r. na stałe zapisał się w historii naszego szpitala. Tego dnia przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru. To ważny symbol wyróżniający daną instytucję, podnoszący jej prestiż i jednoczący skupionych wokół niej ludzi. Wydarzenie było także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych dla pracowników szpitala oraz przekazania przez nas podziękowań osobom i instytucjom, które możemy śmiało nazwać przyjaciółmi szpitala. Osoby te otrzymały pamiątkowe statuetki św. Ojca Pio – patrona naszego szpitala.

Dyrektor Barbara Stawarz podkreśliła w swoim przemówieniu wielkie poświęcenie personelu w codziennej pracy, szczególnie w walce z pandemią covid-19 oraz w czasie kryzysu migracyjnego.

Sprostanie temu zadaniu nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie i poświęcenie moich wspaniałych pracowników, którzy z pełnym oddaniem wykonują swoją pracę

powiedziała dr Barbara Stawarz.

Zaznaczyła, że rozwój szpitala nie byłby możliwy bez zaangażowania personelu oraz współpracy innych osób i instytucji, wśród których wymienić należy wojewodę i marszałka województwa.

Jednym z gości uroczystości był doradca prezydenta Andrzeja Dudy – prof. Dariusz Dudek. Dziękował on personelowi za realizację posłania „Służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem” pomimo wszelkich trudności. – Przekonałem się o tym z pozycji syna pacjentki – powiedział.

Odznaczeni zostali dzisiaj niektórzy spośród państwa, ale odznaczacie się wszyscy tymi samymi cechami, wszyscy odznaczacie się wiernością temu powołaniu św. Jana Pawła II. Za to dziękuję i gratuluję

dodał prof. Dudek.

Marszałek Władysław Ortyl stwierdził, że sztandar to zobowiązanie, wyróżnienie, a zarazem symbol, który jednoczy. Zwrócił uwagę, że na ogół ma okazję być w naszej placówce przy okazji zakończenia inwestycji. – Sztandar to inwestycja duchowa – zaznaczył.

Słowa uznania skierował wobec dyrektor Barbary Stawarz za umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz sprawne wprowadzanie ich w życie.

Wojewoda Ewa Leniart dziękowała za służbę pacjentom w czasie epidemii covid-19 oraz uchodźcom wojennym z Ukrainy.

– To dla mnie wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim pracownikom  szpitala za zaangażowanie, pracę, otwartość na potrzeby ludzi chorych. Jesteście Państwo osobami, które mają poczucie realizacji wielkiego powołania do służenia innym w cierpieniu i potrzebie – powiedziała.

Podczas uroczystości prof. Dudek wraz z wojewodą wręczyli odznaczenia państwowe: Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę pracownikom naszego szpitala. Odebrało je łącznie 28 osób.

Ponadto Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został pośmiertnie doktor Jan Hołówka – wielce zasłużony w rozwoju onkologii w Przemyślu i byłym woj. przemyskim.

Wydarzenie było również okazją do podziękowań osobom i instytucjom, które możemy śmiało nazwać przyjaciółmi szpitala. Dla nich przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki św. Ojca Pio – patrona naszego szpitala.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym św. Józefa Sebastiana Biskupa. Przewodniczył jej metropolita przemyski abp Adam Szal.

Nawiązując do poświęcenia sztandaru abp Szal powiedział:

Sztandar jest przedmiotem, który nas określa, jednoczy i który pomaga nam uświadomić sobie, że jesteśmy jedną wspólnotą. Każdy sztandar ma jednoczyć we wspólnym dziele, we wspólnym powołaniu

Gościem specjalnym była pani Beata Grzyb, mieszkająca i pracująca na co dzień w San Giovanni Rotondo. Podzieliła się świadectwem swojej pracy z pielgrzymami odwiedzającymi miejsce życia o. Pio oraz szczególnego orędownictwa tego bardzo popularnego świętego.

– źródło http://nowa.wszp.pl/uroczystosc-nadania-i-poswiecenia-sztandaru-dla-szpitala/?fbclid=IwAR0TwpZ0xbjIRrnl2plFhJo1q6i8Fp39qYJihh0YkscmwCjK-f2fgR7xpdk

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio