Premiera filmików – AML Ostra Białaczka Szpikowa

Jesteśmy Organizacją, która od dekady wspiera pacjentów ze wszystkimi nowotworami, w tym pacjentów hematoonkologicznych i ich bliskich.

Naszą misją jest edukacja na temat nowotworów – począwszy od profilaktyki, diagnostyki przez leczenie po rehabilitację, pomoc psychologiczną.
Uważamy, że pacjent wyedukowany, posiadający wiedzę na temat swojej choroby osiąga lepsze efekty terapii, lepiej współpracuje z lekarzem i szybciej pokonuje strach przed rakiem.
Dlatego staramy się prowadzić jak najwięcej działań edukacyjnych, dostarczać jak najwięcej materiałów dla chorych i ich bliskich.
W tym roku z okazji Światowego Dnia Świadomości Ostrej Białaczki Szpikowej przygotowaliśmy animowane filmiki o tej chorobie. Jej charakterystyce, objawach, diagnostyce i leczeniu. To choroba, której objawy są niespecyficzne, często mylone z infekcjami a leczenie bardzo trudne.

Już wkrótce na Podkarpaciu będzie możliwa transplantacja komórek krwiotwórczych szpiku kostnego będzie możliwa na Oddziale Hematologii w Rzeszowie prowadzonym przez prof. Mirosława Markiewicza.

Mamy nadzieję, że dla pacjentów w całej Polsce z ostrą białaczką szpikową będą dostępne w najbliższym czasie innowacyjne terapie, które pozwolą na zindywidualizowane dobranie określonego leczenia dla każdego pacjenta zgodnie ze stwierdzonymi mutacjami w genach i jego stanem klinicznym.
Zapraszamy na premierę filmików.
Chcemy podziękować Sponsorom oraz Pani prof. Agnieszce Wierzbowskiej za konsultacje medyczne przy realizacji filmików.

 

 

Rozmowę z nami oraz filmiki można tez obejrzeć na:

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio