Nowotwór piersi nie ma metryki – spotkanie za nami

12 marca w Milenium Hall w Rzeszowie odbyło się spotkanie „Nowotwór piersi nie ma metryki”
Akcja zorganizowana przez Wojewódzki Szpital Kliniczny nr 1 i. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.
Zaproszeni do współpracy w tym przedsięwzięciu mieliśmy przyjemność przekazywać zebranym Paniom wiele praktycznych informacji na temat profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Szacuje się, że ograniczając lub eliminując znane czynniki ryzyka zachorowania oraz korzystając z zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, można zapobiec nawet połowie wszystkich przypadków nowotworów. Tylko regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie.

Zainteresowane Panie mogły także wysłuchać rozmów rzecznika Szpitala Andrzeja Sroki ze specjalistami w dziedzinie onkologii tj. z lek. specjalistą onkologii klinicznej Katarzyną  Krawczak oraz  lek. specjalistą onkologii klinicznej Małgorzatą Drzymałą.

 

W trakcie spotkania można było również indywidualnie zadać pytanie oraz skonsultować się z lekarzami a także uzyskać skierowanie na profilaktyczne badania w Podkarpackim Centrum Onkologii.

Ponadto na Panie czekały niespodzianki i upominki.

Gratulujemy Dyrekcji szpitala organizacji tego spotkania, mimo trwającej pandemii oraz agresji na naszych wschodnich Sąsiadów. Dziękujemy, że przypominają o tym, jak ważne jest zdrowie i życie każdej kobiety, a choroba nowotworowa nie czeka na czas pokoju, nie czeka aż przeminą inne choroby.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio