Nowotwór piersi nie ma metryki – bezpłatne konsultacje

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami  Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu  Chorują coraz młodsze osoby. O profilaktyce, leczeniu raka, szansach i zagrożeniach porozmawiamy podczas spotkania „Nowotwór piersi nie ma metryki”, które odbędzie się 12 marca o godzinie 13:00 w strefie eventowej Millenium Hall (poziom 0).

W Polsce rak piersi w ostatnim stuleciu stał się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet. Rak piersi występuje również u mężczyzn, choć bardzo rzadko. Szacuje się, że jeden na sto przypadków nowotworów złośliwych sutka, to właśnie rak piersi u mężczyzn.
Czynniki ryzyka rozwoju choroby są złożone, jednak kluczowy wpływ wydają się mieć czynniki związane ze stanem hormonalnym kobiety (czynniki reprodukcyjne, wiek pokwitania i przekwitania, stosowanie preparatów hormonalnych). Częstość występowania raka piersi wzrasta z wiekiem. Wśród kobiet przed 45 rokiem życia nowotwór występuje rzadko, a większość zachorowań dotyczy kobiet po 50 roku życia (w Polsce 80% pacjentek).
Szacuje się, że ograniczając lub eliminując znane czynniki ryzyka zachorowania oraz korzystając z zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, można zapobiec nawet połowie wszystkich przypadków nowotworów. Tylko regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie.
Podczas spotkania odbędą się:
 bezpłatne konsultacje,
 będzie można uzyskać skierowanie na badania profilaktyczne w Podkarpackim Centrum Onkologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie,
 Stowarzyszenie Sanitas z Sanoka i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Rzeszów podzielą się wiedzą na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.
© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio