Działamy już 10 lat – Jubileusz Sanitas

 !!! DZIAŁAMY JUŻ 10 LAT !!! !!! SANITAS w tym roku obchodzi swój Jubileusz !!!

„Widziałem i spotkałem aniołów przebranych za zwykłych ludzi, którzy żyją zwykłym życiem…” (Tracy Chapman)
…, w którym kierują się empatią, szacunkiem, troską bez względu na płeć, wiek, status społeczny, poglądy polityczne czy wyznania religijne. To dzięki Wam – Wolontariuszom, Sanitas obchodzi swój Jubileusz.
10 – lat wspaniałych inicjatyw, bezinteresownego zaangażowania w czynienie dobra drugiemu człowiekowi, którego życie zostało zdominowane przez chorobę nowotworową. Setki akcji, tysiące uśmiechów, rozmów, spotkań i słów, także tych niewypowiedzianych, które dla chorych były nadzieją na nowe jutro, piękniejszy świat.
Swój nieoceniony udział we wszystkich akcjach stowarzyszenia mają nasi Sponsorzy i ludzie o wielkich sercach, którzy wspierają nas w tym co robimy – bez Was nie udałoby się osiągną tego wszystkiego.
Tracy Chapman nie bez powodu pisał o aniołach i zwykłych ludziach. To w nich tkwi to co najpiękniejsze, miłość do drugiego człowieka, bez względu na wszystko i mimo wszystko.

„Człowiek jest tyle wart, ile jest warta dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi „

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy tak chętnie dzielą się swym sercem – naszym Sponsorom i wszystkim osobom wspierającym działania Sanitas ♥

Jeśli miarą sukcesu jest ilość cierpiących twarzy rozjaśnionych uśmiechem, to przez te 10 lat osiągnęliśmy sukces.
Każda łza wzruszenia to nasz wielki sukces.
Każde pojedyncze słowo „dziękuję ” to nasz wielki sukces.

Bo RAZEM możemy sprawić, że w tym ponurym świecie choć na chwilę zaświeci słońce. I to staramy się robić. Każdego dnia…

„Są dwa sposoby rozprowadzania światła: być świecą lub lustrem, które je odbija”-Edith Wharton.
Możesz być światłem, które usuwa ciemność i mrok w życiu ludzi i nie musisz być nadczłowiekiem, aby to zrobić. Małe wysiłki, które podejmujesz, mogą wiele zdziałać, aby uczynić innych radosnymi. Możesz być też zwierciadłem, które odbija radość i szczęście, których ukryte są gdzieś głęboko w ludziach w ciężkich chwilach. Pokaż, że nadal je w sobie mają. Pomóż je wyzwolić.
Przez te 10 lat naszej działalności widzieliśmy wiele łez, bólu, cierpienia i bezsilności. Widzieliśmy pusty wzrok pacjentów na szpitalnych korytarzach. Widzieliśmy bezradnie rozłożone ręce ich bliskich. Ale widzieliśmy też radość, gdy na salę zapukał Mikołaj ze swymi Aniołkami, widzieliśmy nadzieję, gdy kobieta zmęczona chemioterapią zobaczyła w lustrze swą pięknie umalowaną twarz, widzieliśmy wdzięczność za to, że nie są sami. Że ktoś o nich pamięta. O ich potrzebach. Zawsze chcemy być blisko i chcemy być wsparciem

Pomaganie innym przynosi radość i szczęście. Wolontariat to coś, co robisz z potrzeby serca, bez żadnego przymusu. Coś, co sprawia, że świat choć na chwilę staje się lepszy. Bo tak naprawdę czasem wystarczy tylko dłoń wyciągnięta z serdecznością do drugiego człowieka, aby ten uwierzył, że może być lepiej. Aby się uśmiechnął. Choć na chwilę.

 

„Zapamiętaj że najszczęśliwszymi ludźmi nie są ci, którzy otrzymują więcej, ale ci, którzy dają więcej” –  H. Jackson Brown Jr.
Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat. Nie ma lepszego sposobu na wygranie z depresją niż pomoc innym, gdyż to uzdrawia umysł, daje moc. Czynienie dobra nie oczekując niczego w zamian nie rodzi zmartwień i trosk, a jest najlepszym sposobem na osiągnięcie szczęścia.

„Pojedynczy akt dobroci jest jak kropla oleju na skrawku suchej skóry, sącząca się, rozprzestrzeniająca i wpływająca na więcej niż pierwotna potrzeba.” –  Richelle. E. Goodrich

Zostań wolontariuszem lub poświęcaj swój czas na pomoc innym, bez względu na to, jak niewiele zrobisz w swoich oczach. Nie ma znaczenia, czy wpłyniesz na jedną osobę, czy na grupę ludzi, twoja życzliwość ich uszczęśliwi.  Zawsze będą mieli uśmiech na twarzy, gdy o Tobie myślą, a może choć na chwilę zapomną o problemach w ich życiu. Uśmiech jest zaraźliwy i nikt nigdy nie odrzucił oferty życzliwości.

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio