Zakończenie tygodnia profilaktyki nowotworowej w Przemyślu

 

1 lutego zakończył się tydzień profilaktyki nowotworowej w Przemyślu pt. „Wyzwanie na dziś: życie bez raka!”.

 

Mieliśmy przyjemnośc być partnerem wydarzenia Organizatorami wydarzenia były Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Przemyślu oraz Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu. Nasze Sanitaski-  Madzia Malisz i Marta Rygiel – Drozd,  zachęcały do badań, informowały o różnych metodach profilaktyki. Chętni otrzymywali bezpłatne poradniki oraz upominki.
– Nasze stoisko zwłaszcza w godzinach popołudniowych cieszyło się niemałym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony rodzin osób chorych. – wspominają.

 

Przez cały tydzień wiele się działo.
Od ciekawych warsztatów dla osób z chorobami nowotworowymi i spotkań z onkologami w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu, przez warsztaty zumby, po liczne spotkania ze specjalistami, fryzjerkami, kosmetyczkami. Ponadto można było wykonać pomiar CO2 w wydychanym powietrzu a  Panie mogły nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi, a także zapoznać się z prezentacją produktów pomagających w łagodzeniu i usuwaniu skutków ubocznych terapii onkologicznej. Artystycznym zakończeniem wydarzenia był występ tancerzy ze studia „Golden Dance”

 

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio