Ruszyła Poradnia Neurologiczna dla dzieci przy sanockim szpitalu

 

Od czerwca bieżącego roku w sanockim szpitalu działa nowopowstała Poradnia Neurologiczna dla dzieci.

 

Ogromny wklad w powstanie Poradni miało Starostwo Sanockie, które przekazało 25 tyś. zł.

 

Od dłuższego czasu staraliśmy się o to, aby w naszym mieście w Sanoku, mogła zaistnieć poradnia neurologiczna dla dzieci Po wielu trudach udało nam się! i miło nam poinformować że od czerwca bieżącego roku nasza poradnia neurologiczna dla dzieci rozpoczęła swoje działania. Wszystkie pomieszczenia które adoptowaliśmy na poczet poradni, wymagały gruntownego remontu i przygotowania. Planujemy także w tym roku otworzyć jeszcze jedną poradnię a także specjalistyczny punkt pobrań dla dzieci. – lek. Przemysław Galej -Ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku


 

Jestem zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Sanitas i dlatego często spotykamy się z personelem naszego szpitala znamy też ich potrzeby.

 

Podjęłam się upiększenia sal, gdzie mali pacjenci są badani mogą czuć się troszkę zestresowani. Dlatego chcieliśmy troszeczkę rozluźnić dzieci przed wizytą u lekarza. – Monika Gembalik – artystka, wolontariusz Sanitasu


 

 

Miło mi jest państwa zaprosić do nowo powstałej poradni neurologicznej dla dzieci, która działa na terenie naszego szpitala. Jestem bardzo zadowolona, że udało nam się zrealizować ten trudny projekt ze względu na trudy robienia specjalizacji ale również ze względów technicznych. Natomiast, możemy się już teraz pochwalić naszym sukcesem. Cieszymy się niezmiernie, że dzieci z problemami neurologicznymi mają szansę uzyskać konsultacje leczenie właśnie tutaj na terenie szpitala w Sanoku. Nasza poradnia działa codziennie w godzinach od 10:00 do 15:00. Dzwonić można pod numer telefonu 1346 56 109. – lek. Agnieszka Kowalik-Gałuszka – Specjalista neurologii dziecięcej

 

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć inicjatywę kadry medycznej oddziału dziecięcego w Sanoku. Tym razem przy powstaniu poradni neurologicznej dla dzieci. Współpracujemy już od wielu lat i za każdym razem jest to dla nas duży zaszczyt i czysta przyjemność. – Anna Nowakowska – Sanitas

 

Do tej pory w naszym regionie nie istniała Poradnia Neurologiczna dla Dzieci. Najbliższy ośrodek kliniczny znajduje się w Rzeszowie.
Dla mieszkańców Sanoka to ponad 80 km od miejsca zamieszkania.
Dla niektórych to „TYLKO” 80 km ale dla niektórych to  „AŻ” 80 km a dla wielu mieszkańców małych miejscowości bieszczadzkich odległość ta przekracza często  100 km ! Czas oczekiwania na wizytę niejednokrotnie wynosi kilka miesięcy.

 

Poradnia neurologiczna dziecięca zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego u dzieci i młodzieży.

  

Neurolog dziecięcy zajmuje się oceną rozwoju dziecka, ale także diagnozuje i leczy bóle głowy, migreny,  nabyte uszkodzenia mózgu, padaczkę, choroby nerwowo-mięśniowe (dystrofia mięśni), mózgowe porażenie dziecięce,  zaburzenia mowy czy snu, a także autyzm,  zaburzenia zachowania w tym zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz ADHD.

 

W Poradni Neurologicznej dla Dzieci przyjmowane są dzieci posiadające skierowanie od lekarza rodzinnego/pediatry w ramach NFZ a także dzieci,  które wymagają kontynuacji i dalszego  leczenia  po pobycie w szpitalu.
W praktyce każde dziecko posiadające w/w skierowanie bez znaczenia
z jakiego powiatu pochodzi
 czy to z leskiego, bieszczadzkiego czy też brzozowskiego,  uzyska u nas niezbędną pomoc.

 

Dopiero po badaniu przez neurologa dziecięcego , w zależności od wyniku oraz dolegliwości lekarz może podjąć decyzję o badaniach dodatkowych podstawowych i tych bardziej specjalistycznych takich jak tomografia komputerowa , rezonans magnetyczny, badanie EEG, badania ultrasonograficzne.

 

Decyduje także o wykonaniu koniecznych konsultacjach na przykład u psychiatry, a także innych specjalistów (na przykład laryngologa w przypadku bólu głowy, który może być wywołany przewlekłym zapaleniem zatok). – dodaje lek. Przemysław Galej -Ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku ( rozmawiała EW)

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio