Podaruj kobietom siłę do walki z rakiem – czepek chłodzący

 

To tylko włosy ???

 

W trakcie chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać a ich zachowanie ma ogromny wpływ na sferę psychiczną. Kobiety mogą uniknąć lęku i paraliżującego strachu, pozbawiającego je sił, by stawić czoła chorobie.

 

„Czepek chłodzący” jest urządzeniem, które pomaga przejść przez traumę chemioterapii.
Zachowując ważny atrybut kobiecości, pozytywnie wpływa na psychikę, dając siłę i mobilizację. Podnosi komfort życia podczas choroby, wspomaga terapię oraz efekt leczenia.

 

Kobiety słysząc diagnozę –  rak, stoją u progu najważniejszej walki w swoim życiu – możemy im pomóc.

 

Koszt jednego, dwustanowiskowego sytemu z niezbędnymi akcesoriami wynosi 180 tyś. zł.
Aby zapewnić możliwość skorzystania z urządzenia jak największej liczbie pacjentów,  potrzeba zakupu co najmniej dwóch urządzeń.
Zbiórka trwa do 31 marca 2020 roku.

 

POMÓC MOŻNA wpłacając darowiznę :

ZMIANA NUMERU KONTA DEDYKOWANEGO AKCJI OCAL WŁOS
nowe :

PKO Bank Polski

 

10 1020 2980 0000 2202 0112 1003

 

 

Ososby chcące wesprzeć akcję mogą wpłacać poprzez zrzutka.pl

 

lub szybki przelew na zrzutka.pl Ocal włos


 

Fb –  Ocal włos

 

Kontakt:

 

– Stowarzyszenie Sanitas  – Anna Nowakowska, tel. 888 654 925

 

– Dyrekcja Szpitala w Brzozowie – Dr Dariusz Sawka, tel. 508 233 225,  (013) 43 09 552

 

 

To nie są tylko włosy!

 

Kobiecie, która słyszy diagnozę „ma Pani raka” – otwierają się szare wrota do świata smutku, lęku, przerażenia i … niepewności jutra. Jej rzeczywistość zamyka się w pewnej głuszy. Od tego momentu obserwuje świat stojąc w miejscu, otoczona szklaną kulą.  Przychodzi następny cios …operacja która nierzadko pozbawia ją  poczucia kobiecości.

 

Wydawałoby się że wystarczy już tego bólu, lecz to dopiero początek.

 

Przychodzi chemioterapia podczas której zmienia się skóra,  staje się sucha, szaro blada, niekiedy podrażniona i wrażliwa. Złe samopoczucie, słabość, która czasem  nie pozwala utrzymać szklanki wody w dłoni, a wędrówka do łazienki staje się  prawdziwym Everestem.

 

 

A to wciąż nie koniec!

 

– dasz radę, bądź dobrej myśli, pozytywne nastawienie i uśmiech pomogą…

 

Pomimo, iż w głębi duszy pacjentki wiedzą, że to tylko włosy… to ten moment, kiedy garściami pozostają w dłoni, odziera je z resztek kobiecości, odbierając nadzieję, siłę,  chęć walki o własne.  Właśnie wtedy, kiedy pacjentka toczy największą walkę w swoim życiu, gdzie sfera psychiki
i mobilizacji odgrywa najważniejszą rolę. Kobieta, która od momentu diagnozy  jest w stanie pokonać wiele etapów,  zdarza się często, że prędzej jest w stanie pogodzić się z konsekwencjami radykalnej operacji, niż z chwilową utratą włosów.

Aż 8% kobiet, u których zdiagnozowano raka, odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Obawa przed utratą włosów, choćby na kilka tygodni, jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie.

 

Żadna peruka, nawet z  najwyższych półek nie jest w stanie ukryć jej choroby przed całym światem. Nie ma brwi, rzęs i nie ma … woli walki. Kobieta choruje na oczach wszystkich.

 

5 listopada odbyło się kolejne robocze spotkanie. Wszystko dla kobiet chorych na raka. Po chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać. Kobiety mogą uniknąć traumy i paraliżującego strachu, pozbawiającego sił, by stawić czoła chorobie. Walczymy o zakup czepka chłodzącego dla Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie, który minimalizuje wypadanie włosów podczas chemioterapii.
Wszystko zaczęło się od konferencji w dniu 3 października …. kliknij w poniższe zdjęcie
© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio