Romski Mikołaj – Finał !!! Współpraca Sanitasu

 

Finał Trzeciego Romskiego Mikołaja !!

 

Tegoroczna aura jakby niecierpliwie wyczekiwała momentu wyruszenia naszych sań w kierunku Podskalki na Słowacji, aby z całych sił wyścielić śniegiem drogę, którą podróżował Mikołaj. Powitali nas Peter Kudráč i Alexander Maco Kudráč
Kiedy Mikołaj poprawiał swój strój, dzieci już wyczekiwały momentu jego pojawienia się.

Było głośno, radośnie, muzycznie. Jak co roku mnóstwo emocji. Wspólnie rozdaliśmy ponad 400 paczek, wypełnionych słodkościami.
Po raz trzeci już zawitaliśmy do Podskalki . Wszystko za sprawą Dariusz Podbereski – dziennikarza radiowego z Gdańska, który jest inicjatorem całego Wydarzenia.
Sanockim koordynatorem jest niezastąpiony Robert Bańkosz oraz wolontariusze Stowarzyszenia Sanitas. Z Jastrzebia Zdroju- Alina Niedzielska (Ali Na) (Stowarzyszenie „Pomagajmy – razem raźniej”).

 

Co roku Akcja staje się coraz obfitsza w słodkości. Wielki podziw dla uczniów z Zespołu Szkół Łączności z Gdańska, którzy grupą powędrowali oddać krew aby przekazać otrzymane czekolady specjalnie dla „naszych” dzieciaków.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli słodkościami , finansowo oraz logistycznie. Nie sposób wszystkich wymienić. Dziękujemy w szczegolności.
Stowarzyszeniu „Pomagajmy – Razem Raźniej”
Zespółowi Szkół Łączności im.Obrońców Poczty Gdańskiej w Gdańsku
Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnemu na Rzecz Rozwoju Wsi Szczawne i Kulaszne
Szkole Podstawowej w Komańczy
Szkole Podstawowej w Rzepedzi,
Firmie AGENDA2000 w Sanoku
Zespołowi „Latający Dywan”
Firmie Horyzont
Firmie Automet Group sp.z.o.o
Barbarze Kołodziej
Adamowi Przybyszowi

 

Mikołajowy orszak w składzie (Robert Bańkosz, Wojciech Pajestka, Oskar Anita NiemiecAli NaAnna Wierzycka , Paulina WierzyckaAnna Nowakowska).

 

Fot. Oskar Anita Niemiec

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio