Przesyłka od Serca dla pacjentek z okazji Dnia Kobiet

 

Pomysł PRZESYŁKA OD SERCA – zrodził się maksymalnie SPONTANICZNIE

 

Od pomysłu do Dnia Kobiet było bardzo mało czasu. Nasza sanitasowa ekipa spotykała się po pracy i do późnych godzin nocnych przez kilka dni z uśmiechem tworzyła serca. Wszystko to z myślą o pacjentach, które Dzień Kobiet spędzą na oddziałach onkologicznych.

 

 

 

8 marca właśnie z tej okacji, ponad 400 Pań otrzyma upominek, symboliczną „Przesyłkę od serca”.  Oprócz serc, każda pacjentka otrzyma list od naszego psychologa oraz drobny upominek.

 

Ta akcja, to zupełnie spontaniczny pomysł, takie uzupełnienie wieloletniej Akcji  Piękna w Chorobie. Chcemy żeby każda kobieta w tym trudnym momencie jakim jest walka z chorobą nowotworową, nie zapominała o sobie, swojej wyjątkowości. Nie jest łatwo czuć się piękną gdy wszystko zdaje się walić. Do tego zmęczenie i ból. To serduszko to sygnał, taka lampka,  która ma przypominać JESTEŚ PIĘKNA, nie ważne co się dzieje – jesteś piękna i wyjątkowa. Nie tylko zewnętrznie ale też wewnętrznie. Piękno to siła, charakter. A tych również nie może zabraknąć w czasie zmagań z chorobą.
Makijaż, pomalowane paznokcie, ładna piżama czy kolorowa chusta, to zbroja,  w której łatwiej stawać do walki, dodaje odwagi i siły, To chcemy przekazać. Aby pamiętać o sobie, nie żyć tylko szpitalem, leczeniem, zmianami w ciele… życie jest poza tym wszystkim.”
 – Anna Nowakowska – Sanitas

 

Chciałabym, aby każda kobieta z onkologii patrząc na to serduszko przypomniała sobie jaka była przed chorobą i pomyślała jaka będzie po niej.  A będzie silniejsza, może trochę bardziej szalona i jeszcze piękniejsza. To serce, wykonane naszymi rękami z całą miłością i pozytywną energią jaką mamy – jest drogowskazem „ – Joanna Cieśla – Sanitas

 

 

„Myślę, że większość ludzi lubi gdy obdarowuje się ich upominkami ponieważ wpływa to korzystnie na ich nastrój. Czujemy się dobrze gdy ktoś o nas pamięta -jest to informacja, że jesteśmy dla kogoś ważni. Drobny upominek jakim jest „przesyłka od serca” ma na celu przynajmniej na chwilę skupić zaabsorbowane chorobą i leczeniem myśli pacjentek na przyjemniejszych aspektach życia. Kondycja psychiczna bez wątpienia przekłada się na samopoczucie fizyczne, zatem przy okazji Dnia Kobiet warto przypomnieć pacjentkom, że poprzez niewielki wysiłek mogą samodzielnie wpływać na własną sferę psychiczną.” – psycholog Monika Wietecha – Sanitas

 

 

  

 

Akcja objęła Krosno, Brzozów, Rzeszów, Przemyśl, Warszawę oraz Poznań.

 

Dziękujemy Firmie Automet GROUP Sp. z.o.o Sp.k za pomoc logistyczną. Podziękowania także dla Personelu Medycznego za zaangażowanie i miłe przyjęcie Akcji na oddziałach oraz przekazanie niespodzianek pacjentkom.

 

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio