Piękna w Chorobie w Przemyślu – relacja

 

Wraz z wiosenną pogodą, nasza ekipa zawitała dzisiaj do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

8 marca, zaprosiliśmy Kobiety –pacjentki,  które zetknęły się z chorobą nowotworową oraz przebywające na pozostałych oddziałach szpitala, na niecodzienny Dzień Kobiet.

 

Już na powitanie przybyłe Panie zostały obdarowane upominkami ufundowanymi przez Firmę Ziaja oraz Scan Anida, co od razu wprawiło je w dobry nastrój. Podczas emocjonującego występu artystycznego Kwartetu smyczkowego „Nella Fantasia”, kier. działu promocji, komunikacji społecznej i rozwoju przemyskiego szpitala – Maciej Kamiński oraz ordynator oddziału onkologicznego – Kamil Kuć, wręczyli przybyłym pacjentkom kwiaty.

 

 

Następnie psycholog – Karolina Hryń opowiedziała o tym, jak radzić sobie z chorobą i pozwoliła zrozumieć poszczególne etapy z nią związane. Kolejnym punktem programu był pokaz filmu przedstawiającego wygraną walkę z chorobą nowotworową. Kobiety miały okazję wystrzałowo pozbyć się stresu, przebijając nadmuchany przez siebie, wypełniony troskami balon.

 


 

Niezwykle miłym prezentem były symboliczne serca, wykonane przez grupę uczniów z Zespołu Szkół NR 5 z Sanoka pod kierownictwem Pani Małgorzaty Hnat. To właśnie to serce ma przypominać Paniom o dzisiejszym dniu i o tym, aby dbały o sobie zewnętrznie, co przerodzi się w siłę i energię wewnętrzną.

 

Na Panie czekał pyszny poczęstunek zapewniony przez Dyrekcję Szpitala.

 

 

Perełką były zespoły fryzjerek, kosmetyczek, wizażystek – Salon Zakątek Urody E. Dastyk-Dryś, Studio Urody „IMPERIUM”, Salon Fryzur „Błażkowscy Hair Stylist & BarberRoom Błażkowski”. Nie zabrakło również stoiska z chustami, perukami Nah, które reprezentował Pan Adam Wierzbicki, natomiast dziewczyny z PSONI Koło w Przemyślu, promowały akcję Kilometry Dobra.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę Akcję. Nie odbyłaby się gdyby nie dwie szalone, wspaniałe wolontariuszki Sanitasu, szefowe Sklepu Medycznego w Przemyślu Medic –Ma 4Mk – Marta Rygiel-Drozd i Magdalena Malisz. To one stanęły „na głowie” aby wszystkie pacjentki szpitala w Przemyślu się uśmiechały.

 

 

Fot. Anita i Oskar Niemiec

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio