Mikołajkowa Niezapominajka – relacje

 

Wydawać by się mogło – ot, zwykła Akcja jakich wiele. Jednak rzeczywistość skrywa głębszy jej sens.

 

Miesiące przygotowań, nie rzadko okupione stresem i dziesiątkami godzin skradzionych naszym rodzinom. Listy, maile, telefony, odbiory, liczenie, pakowanie, wiązanie.  Wiele emocji w których jest oczekiwanie,  rozczarowanie i radość, niepewność i nadzieja, presja czasu a cel, zakręty i wiara …i zaczynamy, jeszcze przygotowanie strojów, ekipy i …wreszcie jedziemy..:-)

 

Takie piękne anioły wynonała dla naszych Pacjentów Firma TMSPOOL Tomasz Jaracz

 

 

Wizyta na oddziałach  to nie jest szybkie przejście wichury i …zapomnienie.

 

Przypomina, jak ważne jest psychiczne samopoczucie pacjentów w ich drodze do zdrowienia. W trakcie, niejednokrotnie długotrwałego, leczenia onkologicznego, lęk i obawa o przyszłość wypiera z codzienności pacjentów radość oraz poczucie sensu życia.

 

 

Akcja podarowała pacjentom możliwość wędrówek do czasów z dzieciństwa, które kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa, miłości i szczęścia. Wierzymy, że budzi się w Nich zdrowa nadzieja, że podjęty trud leczenia ma sens oraz pewność, że z bagażem choroby nie zostali sami. Aspekty te wpływają na zdrowienie oraz wzmacniają ich ufność w swoje możliwości.

 

 

Jest to już nasza ósma Akcja. Z każdego roku zostają w nas wspomnienia. To w jaki sposób my jesteśmy przyjmowani przez pacjentów pozostaje w naszych sercach głęboko. Nie tylko my obdarowujemy pacjentów lecz oni również nas. Nadają sens i wiarę w to, że warto, że trzeba wspierać ich w tych trudnych momentach ..bo to działa !!! I oto w tej Akcji chodzi. Często pacjenci wyciągają telefony nagrywają nas, chcą zrobić sobie z nami zdjęcia. Śmieją się i niedowierzają. Podczas wielogodzinnych odwiedzin na oddziałach panuje radosny nastrój, również wśród personelu. Jest to też czas aby zatrzymać się nad każdą osobą, porozmawiać, wysłuchać jej historię, przytulić, potrzymać za rękę i uśmiechnąć się.

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio