Bajkowa Sobota w Szpitalu – relacja

 

Korytarze pełne kolorowych balonów i śmiechu dzieci. Wymalowane twarze w ulubionych bohaterów.

 

Zabawy, gry, klocki, kolorowanki, słodkości, bańki mydlane, tańce a także nauka pierwszej pomocy i pokazy ratownictwa medycznego.  Tak dzisiaj wyglądały korytarze sanockiego szpitala w ramach Akcji Bajkowa Sobota”.  To wszystko za sprawą ekipy medycznej oddziału dziecięcego w Sanoku, wolontariuszy z sanockiego PWSZ, Akademii Małego Geniusza, uczniów z Medycznej Szkoły Policealnej oraz ekipy Sanitasu. Tak duża liczba dzieci nie mogaby być przebadana bez  wsparcia Firmy PHILIPS, która udostępniła dwa, wysokiej klasy aparaty ultasonograficzne. Dzięki temu, sprawnie wykonano znaczną liczbę badań.

 

„ Na przełomie  ostatnich miesięcy, do Sanitasu napływało wiele pytań od rodziców z terenów wiejskich, czy idąc wzorem lat ubiegłych odbędzie się akcja bezpłatnych badan dla dzieci. Wychodząc na przecie tym oczekiwaniom, rozpoczęliśmy rozmowy z personelem sanockiego oddziału dziecięcego, który z przyjemnością podjął wyzwanie, później w imieniu gmin powiatu sanockiego, prosiliśmy o zgodę Dyrektora Sanockiego Szpitala. Chcieliśmy aby tym razem to dzieci z terenów wiejskich, miały szansę i ułatwiony dostęp do takich badań. Do współpracy włączyli się Włodarze Gmin”. – Anna Nowakowska- Sanitas

 

„W tym roku Bajkowa Sobota stała się niejako prezentem mikołajkowym dla dzieci z obszarów wiejskich powiatu sanockiego. Z roku na rok frekwencja oraz liczba udzielanych porad w ramach naszej akcji systematycznie wzrasta.  W tym roku udzielaliśmy  ponad 80 porad z zakresu pulmonologii dziecięcej, laryngologii dziecięcej oraz konsultacji pediatrycznych i neurologicznych  a także  wykonaliśmy ponad 100 badań ultrasonograficznych. Do dalszej diagnostyki skierowaliśmy ośmioro dzieci. Z każdym rokiem przekonujemy się że organizowanie takiej akcji ma sens i  jest potrzebne a utwierdzają nas w tym przekonaniu uśmiechy na twarzach naszych małych pacjentów oraz ich rodziców.” – Przemysław Galej, Ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku.

 

Jesteśmy  pod wrażeniem zaangażowania i personelu oddziału dziecięcego. To ludzie z ogromną radością w sercach, dobrem i profesjonalizmem. To ludzie z powołaniem, którzy dobro dzieci przedkładają nad swój prywatny czas”.  Współtworzenie z nimi takich Akcji już od lat to dla nas czysta przyjemność i radość. ” – Joanna Cieśla, Stowarzyszenie SANITAS 

 

 

Szerzenie profilaktyki od najmłodszych lat jest nie tylko ważne od strony medycznej ale i edukacyjnej. Czego młody Jaś sie nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał głosi znane przysłowie. Parafrazując,  jeśli Jaś się będzie bał lekarzy i badan to Jan tym bardziej a wiadomo że lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Fot. Anita i Oskar Niemiec

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio