4 Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego w Krakowie

 

4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, w Krakowie odbyło się 4. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego. Stowarzyszenie Sanitas reprezentowała Martyna Sokołowska.

 

Uczestnicy mogli skorzystać z darmowych porad, konsultacji i warsztatów. Wśród prelegentów znalazły się takie osobistości jak dziennikarz i działacz społeczny Szymon Hołownia, dr Mariusz Wirga, prof. Krystyna de Walden Gałuszko i filozof Dariusz Duma.

 

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co zrobić w zetknięciu z diagnozą oraz jak pomóc sobie i swoim bliskim. Forum jest okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji.

 

W tym roku wydarzenie podzielono na dwa dni.

 

Pierwszego dnia (3 lutego) odbył się Dzień Otwarty w Centrum Psychoonkologii UNICORN, podczas którego uczestnicy mogli zwiedzić ośrodek, odbyć darmowe konsultacje onkologiczne, psychoonkologiczne, dietetyczne i fizjoterapeutyczne.

Drugi dzień to warsztaty o różnej tematyce związanej z profilaktyką i leczeniem chorób nowotworowych.
W tym roku do wyboru było ich ponad 20. Wszystkie cieszyły się sporym zainteresowanie.

 

Z roku na rok zainteresowanie Forum rośnie. Więcej jest zarówno uczestników, jak i organizacji, które włączają się w inicjatywę. Przyjeżdżają do Krakowa, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem. O tym, że takie spotkania są potrzebne przekonani są organizatorzy Forum.

 

– Warto je organizować i to z wielu względów. Po pierwsze ludzie mają szeroki dostęp do informacji, mogą na miejscu uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące szerokiej tematyki, począwszy od tego, jak ważne jest wsparcie bliskich i współżycie z cierpieniem w chorobie, aż po to, co jeść, aby zdrowo żyć
i walczyć z chorobą – wyjaśnia Jerzy Stuhr założyciel Stowarzyszenia Unicorn,

 

Celem ogólnopolskiego Forum jest stworzenie okazji do spotkania pacjentów, ich bliskich, personelu medycznego różnych specjalności, studentów, a także instytucji, organizacji i firm, które praktycznie
i aktywnie pomagają osobom dotkniętym problemem choroby nowotworowej – zarówno w temacie leczenia medycznego, pomocy psychologicznej, jak i każdego rodzaju wsparcia w leczeniu i powrocie do aktywności po chorobie.

 

-Nasze Stowarzyszenie Unicorn obejmuje kompleksową opieką nie tylko chorych, ale także rodziny pacjentów, a Forum jest głównie po to, aby propagować ideę profilaktyki nowotworowej i w jednym miejscu dać ludziom możliwość uzyskania kompleksowej wiedzy na temat chorób nowotworowych i sposobów leczenia – dodaje Jerzy Stuhr.

 

Organizatorem Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego jest Stowarzyszenia Unicorn we współpracy z prezydentem Krakowa.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio