Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika

 

W Polsce każdego dnia średnio 9 kobiet dowiaduje się o że ma raka jajnika

 

– 7 z nich umiera.

 

Po raz trzeci nasza Organizacja wraz z Urzędem Miasta Sanoka obchodzą dzień Świadomości Raka Jajnika. Jest to akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dla niej możemy więcej”, na rzecz kobiet chorych na nowotworowy ginekologiczne.
Wzorem miast: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Kielc, Opola oraz Warszawy, nasze miasto tego dnia rozbłyśnie na niebiesko, będzie to Plac Św. Michała.
W dniu dzisiejszym, Władzom Miasta Sanoka oraz Dyrektorom niektórych sanockich Instytucji przypięłyśmy turkusowe wstążki , które pozwolą zwrócić uwagę mieszkańców Sanoka i Polski na problematykę raja jajnika i konieczności regularnych wizyt u ginekologa.
Ponadto w holu Urzędu Miasta Sanoka znajduje się wystawa fotografii zachęcająca do wzbogacania wiedzy dotyczącej tego nowotworu.
Inicjatorami akcji oprócz Stowarzyzenia Sanitas są: Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno–Ginekologicznymi Magnolia, Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem Jajnika „Niebieski Motyl”.
Według statystyk WHO, rak jajnika to trzeci najczęściej występujący nowotwór ginekologiczny na świecie i drugi w Polsce. Ze względu na niespecyficzne objawy i brak świadomości kobiet, nowotwór ten najczęściej diagnozowany jest już w stadium zaawansowanym. Poza konsekwencjami zdrowotnymi, rak jajnika wywołuje szereg negatywnych skutków społecznych i osobistych. 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio