Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika za nami

 

8 maja po raz pierwszy w Polsce obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Sanitas jako jeden z inicjatorów tego wydarzenia, włączył się w akcję.

 

W Polsce do akcji włączyło się pięć miast które symbolizując to wydarzenie podświetliły swoje obiekty na kolor turkusowy, który jest symbolem raka jajnika.
W Warszawie turkusem zaświecił Most Śląsko Dąbrowski, W Poznaniu rozświetliły się: Kopuła Stadionu oraz Iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich, W Koninie gmach Starostwa Powiatowego oraz budynek konińskiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w Ełku siedzibę swoją podświetlił Urząd Miasta a w Sanoku turkusem zaświeciła Fontanna oraz Plac Św. Michała.
W ciągu dnia symboliczną turkusową wstążkę założyli m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta Sanoka: Burmistrz Wojciech Blecharczyk, Wiceburmistrz Marian Kurasz, Z-ca Naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Wojciech Pajestka oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Jacek Gomułka. Gdy zapadał zmrok nasze sanitarki zebrały się pod fontanną aby również symbolicznie zintegrować się z ideą tego wydarzenia. Zdjęcia plenerowe wykonali Aneta Dyląg i Krzysztof Florczak.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio