Przyjazna Poczekalnia na onkologii w Brzozowie

„Przyjazna Poczekalnia”- mała metamorfoza  w Brzozowskim ośrodku Onkologicznym.

 

12 listopada bieżącego roku, za sprawą naszej Organizacji Sanitas, jedna z większych i najbardziej obleganych przez pacjentów poczekalni Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie przeszła małą metamorfozę.

 

W miejsce pustych ścian poczekalni dziennego oddziału chemioterapii i hematologii onkologicznej oraz poczekalni poradni onkologicznych, pojawiły się piękne duże obrazy przedstawiające Bieszczadzkie pejzaże.

 

Dzięki fotografowi-Markowi Kusiakowi, który bezpłatnie udostępnił swe zdjęcia, poczekalnie stały się przytulniejsze.

 

Już w trakcie przebiegu akcji, przechodzące korytarzem osoby, nie ukrywały swego zaskoczenia i z zachwytem komentowały poczynione zmiany.

 

„Wiemy ile trzeba spędzić czasu w poczekalniach do gabinetów specjalistycznych. Często odwiedzamy szpitale i ośrodki onkologiczne. Przewija się tam naprawdę wielu pacjentów czekających godzinami na swoją kolejkę. Jest to czas kiedy w ich głowach kłębią się różne, często smutne myśli. Chcieliśmy sprawić, by pacjentom oczekującym, było po prostu milej. To, jak długo i w jakich warunkach czekamy w kolejce ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Im bardziej przytulna i mniej „surowa” jest poczekalnia, tym pozytywniej działa na pacjenta. Przestaje się wówczas kojarzyć ze szpitalnymi murami i lękiem o zdrowie”. – Anna Nowakowska-założycielka Sanitas.

 

„Pracując w tym miejscu na co dzień, obserwujemy pacjentów czekających na chemioterapię  i wizytę u lekarzy specjalistów. W ich oczach daje się zauważyć niepewność i obawę o swoje zdrowie. Taka nawet mała, pozytywna zmiana jak te piękne obrazy  o przyjaznej tematyce z pewnością pozwolą choćby na chwilę odwrócić ich uwagę od negatywnych emocji”.  – Jolanta Sawicka – koordynator oddziału dziennego chemioterapii i hematologii onkologicznej w Brzozowie.

 

Była to druga Akcja  w ramach „Przyjaznej poczekalni”. Pierwsza odbyła się początkiem roku w sanockim szpitalu.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio