Piękny Album Santo Subito – musisz go mieć !!!

 

Wszyscy pamiętamy skandowane na placu św. Piotra hasło „Santo Subito!”…

 

Pamiętamy całe spektrum trudnych i pięknych uczuć, które towarzyszyły śmierci papieża Polaka. I jak wiele nadziei wiązano z więziami, jakie nawiązały się między Polakami w tamtych dniach. 

 

Wyrazem zarówno pamięci o wartościach, które głosił Jan Paweł II, jak i pragnienia, by dobre więzi trwały w nas, wbrew oddalającym nas od siebie nurtom dnia codziennego wydaje się płyta i cała, pełna rozmachu inicjatywa Konrada Oklejewicza, który w hołdzie papieżowi nie tylko skomponował i zaaranżował muzykę, ale zaprosił wielkie grono ludzi do wspólnego śpiewania i grania.

 

Treścią niniejszej płyty są utwory sakralne, pieśni liturgiczne  oraz popularne melodie o charakterze historyczno-wyznaniowym ujęte w aranżacje chóralno-instrumentalne przy wykorzystaniu instrumentów klasycznych, dawnych etnicznych oraz elektronicznych.
Ogromnym walorem tego „muzycznego eksperymentu” jest zaangażowanie ogromnej, jak na warunki regionu, rzeszy ludzi. Sześćdziesiąt osób, które współtworzyło projekt to zarówno profesjonaliści, jak i uczniowie szkół muzycznych i amatorzy.

 

Co niezwykle istotne, projekt muzyczno-filmowy „Santo subito” to inicjatywa społeczna wspierająca leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi (płyty zostały m.in. przekazane do fundacji zajmujących się pomocą chorym na nowotwory, jak Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS oraz Fundacja „Czas Nadziei”).

 

Materiał muzyczny powstał z udziałem muzyków grających i śpiewających na co dzień w zespołach: Cassiopeia, Arabeska, Orkiestra Jednej Góry Matragona, Topinambur, Forte, Hush Phase, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Avanti z Sanoka. 

 

W projekcie udział wzięli także nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci PSM I i II st. w Sanoku i Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Lesku.

 

 Oddając tę płytę w wasze ręce nie mogę nie wspomnieć również o Andrzeju Sybidło, młodym, wrażliwym i utalentowanym człowieku, którego dane mi było poznać w trakcie mojej pracy z zespołem. Andrzej, mimo ciężkiej choroby i słabnącego zdrowia starał się uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym. Mieszkając w Tyrawie Solnej pokonywał, często rowerem, niemałą odległość, by móc być z nami na próbach zespołu. Ujmujący miłą powierzchownością, zawsze spokojny, pełen optymizmu, przechadzał się często, niczym bard, z gitarą po Sanoku. W jego życiu modlitwa i śpiew szły w parze. Był z nami zbyt krótko, zmarł po ciężkiej walce z chorobą, 2 marca 2012 roku. I myślę czasem o tym, co łączy postać Andrzeja, członka naszego zespołu, z osobą papieża, Karola Wojtyły. To wartości i idee, które ucieleśniali swoim życiem. To one stały się inspiracją do powstania tego nagrania. Obydwu duchowych patronów naszego muzycznego projektu łączy doświadczenie cierpienia i walki z chorobą. Obaj potrafili również do końca ukryć je pod delikatnym, zawoalowanym uśmiechem. No i muzyka, którą obaj – każdy na swój sposób – kochali. Chcielibyśmy – to takie nasze marzenie- żeby melodie, które tu usłyszycie, obaj nucili sobie teraz będąc już twarzą w twarz ze swoim Stwórcą – mówi inspirator projektu Konrad Oklejewicz.

 

Wydarzenie to, niewątpliwie zawdzięczamy pasji naszych sanockich artystów, którzy zdecydowali się przekazać nam to, co mają najcenniejszego czyli swój talent. Jest to piękny gest, który pokazuje, że wciąż są na świecie ludzie, którzy myślą o drugim człowieku a efekty swojej ciężkiej pracy chcą ofiarować innym.

 

Oczywiście nie udałoby się osiągnąć tak fantastycznego efektu gdyby nie dobre serce sponsorów.

 

To wszystko działa jak efekt motyla – od malej iskierki inspiracji w czyjejś głowie do wielkiego dobra.

 

Dziękujemy za tak piękny i niecodzienny gest. Cieszymy się, że jako SANITAS możemy być częścią tej inicjatywy.

 

Zachęcamy wszystkich do zakupu płyty. Dzięki temu stajecie się częścią tego dobra, dodając swoją cegiełkę. Kupno płyty wzbogaca nie tylko wnętrze, ponieważ muzyka jest najlepszą formą terapii i rozwoju ale pozostaje również świadomość, że dzięki temu można zrobić coś dobrego dla tych, którzy walczą z chorobą.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio