Piękna w chorobie w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku

 

20 października w sali edukacyjnej Szpitala Specjalistycznego w Sanoku w ramach akcji Piękna w chorobie, odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie SANITAS we współpracy z przedstawicielami placówki. Akcja ta zwykle przeprowadzana na oddziałach onkologicznych tym razem została zmodyfikowana i skierowana do pacjentek przebywających na oddziałach tutejszego ośrodka.

 

Pobyt w szpitalu niezależnie od tego czy spowodowany jest chorobą czy koniecznością diagnostyki zawsze jest trudny i dostarcza wielu negatywnych emocji, dlatego Przedstawiciele organizacji postanowili odmienić szpitalną rutynę w tym niełatwym czasie, który dodatkowo potęguje niesprzyjająca jesienna aura, zrelaksować panie i poprawić im humor. jednocześnie uświadamiając o tym jak ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa.

 

Przybyłe Panie otrzymały na powitanie upominki. Salę edukacyjną wypełniał zapach i blask świec, pacjentki powitała Założycielka Stowarzyszenia Sanitas oraz Naczelna Pielęgniarka Katarzyna Kruczek. Pacjentki wysłuchały mini recitalu w wykonaniu dwóch niezwykle uzdolnionych uczennic Sanockiej Szkoły Muzycznej: Marii Kozimor oraz Zuzanny Kopiec,  które w akompaniamencie gitary zaśpiewały utwory m.in. Marka Grechuty. Wyświetlony został również film o historii choroby Ani Nowakowskiej a następnie psycholog Kinga Midzio opowiedziała,  jak skutecznie podnieść swoją samoocenę oraz przeprowadziła niezwykle relaksacyjne ćwiczenie odprężające które wprowadziło słuchaczki w stan pełnego relaksu. Na koniec rozlosowane zostały również nagrody w postaci książek, zestawów kosmetyków oraz wizyt u fryzjera ufundowanych przez Studio Fryzur Ewelina.

 

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio