Mikołajkowa Niezapominajka – relacje

 

W tym roku po raz szósty, wolontariusze Stowarzyszenia SANITAS wyruszyli na Akcję Mikołajkowa Niezapominajka. Łącznie z tegoroczną Akcją, obdarowaliśmy ok. 9000 pacjentów onkologicznych.

 

20 grudnia rozpoczynając, zawitaliśmy do Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie, gdzie udało nam się odwiedzić niespełna 500 pacjentów, zarówno kobiet jak też mężczyzn- pokrzepionych serc i ludzi w których zdrowie mocno wierzymy i trzymamy kciuki.

 

W tym roku Akcja była wyjątkowo pozytywna.
Atmosfera sanitasowych mikołajów szybko udzieliła się również pacjentom . Były łzy wzruszenia i radości, pamiątkowe fotografie, uściski i sporo rozmów. Tak ciepłych reakcji nie spodziewał się nikt z nas. Każda taka akcja to wiele miesięcy przygotowań, wsparcie niezawodnych Sponsorów, godziny pakowania, zmęczenie. Ale gdy wolontariusze pojawiają się na szpitalnych salach, widząc radość i zaskoczenie w oczach pacjentów, dla których każdy dzień to walka o zdrowie i życie, gdy wizja Świąt w chorobie w szpitalu, dzień przed operacją lub kolejną chemią burzy radość przedświątecznych dni, to wiemy że warto.
Brzozów, to dopiero początek naszej mikołajkowej wędrówki.
Mikołaj – Wojciech Pajestka, Anioł – Joanna Cieśla, Mikołajki – Anna Nowakowska, Monika Wietecha, pomocnicy – Anit ai Oskar Niemiec

 

Wizyta w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

 

Wieczorna wizyta w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci.
W imieniu naszych Sponsorów mieliśmy przyjemność przekazać podopiecznym hospicjum wiele produktów higienicznych, pielęgnacyjnych oraz środków czystości.

 

W Podkarpackim Centrum Onkologicznym w Rzeszowie:
Mikołajkowa Niezapominajka – Rzeszów
Zawsze się zastanawiamy czy to my sprawiamy radość pacjentom, czy oni nam większą.
Atmosfera przeszła nasze oczekiwania. Na jednym z oddziałów kiedy tylko nas zauważono, Panowie klaskali i wołali nas „tutaj, chodźcie tutaj”. Były też „oświadczyny”, kiedy jeden z pacjentów uklęknął i wycałował wolontariuszki w dłonie. Większość osób robiło pamiątkowe fotografie swoimi telefonami mówiąc ” bo mi nie uwierzą”. Poczucie humoru, zwłaszcza u Panów było wyjątkowe 🙂.
Pozdrawiamy personel medyczny z Kliniki Hematologii.
Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się pozytywnie naładować pacjentów. Dodać im wiary i siły w wyzdrowienie.
My również wracając do domu zabieramy ze sobą wiele emocji oraz wspomnień.
Wszystkich Pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Klinika Ginekologii Operacyjnej w Poznaniu:
Dla pacjentek Kliniki Ginekologii Operacyjnej Szpitala Klinicznego w Poznaniu, poranna wizyta była niecodzienna. Na każdą z Pań czekały niespodzianki. Szef Kliniki prof. Stefan Sajdak w tym dniu pełnił rolę Mikołaja. Obdarowywał pacjentki nie tylko upominkami ale również uśmiechem, poświęcając im wiele czasu. Jak co roku Ackji towarzyszyła radość, uśmiech i łzy wzruszenia.

 

Pozdrawiamy Pacjentki oraz cały Personel Kliniki.

 

Wojewódzki Szpital w Przemyślu:

 

Przemyśl – Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio
Madzia i Marta jako mikołajki obdarowały pacjentów.
To już zakończenie naszej corocznej Mikołajkowej Niezapominajki.
Dziękujemy wszystkim, bez których Akcja ta nie mogłaby się odbyć. Pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
To były niezapomniane chwile….
„Najmniejszy akt dobroci jest więcej wart niż najwspanialsze intencje”- Oscar Wild

 

Fot. Anita i Oskar Niemiec.

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio