Biała Sobota w Sanoku – relacja

 

W Światowym Dniu Walki z Rakiem 4 lutego w Specjalistycznym Szpitalu w Sanoku przy współpracy z Sanitasem, odbyła się Biała Sobota w trakcie której pacjenci mogli skorzystać z darmowych badań i konsultacji medycznych.

 

W tym roku akcja kierowana była głownie do mężczyzn. Chętni mogli wykonać badanie krwi na PSA (marker w kierunku raka prostaty) oraz zrobić badanie USG jamy brzusznej. Kobiety miały zaś okazję przebadać się robiąc USG piersi oraz po kwalifikacji lekarskiej mammografię. Dzięki studentom PWSZ w Sanoku, wszyscy uczestnicy mogli skorzystać również z pomiaru ciśnienia, saturacji oraz sprawdzić masę ciała i BMI. Sanitas zadbał też o dodatkowe atrakcje, słodycze czy losowanie upominków dla osób oczekujących na badania.  Pozytywnym zaskoczeniem organizatorów było ogromne zainteresowanie bezpłatnymi badaniami. Wszystko przebiegało w miłej atmosferze. Nie obyło się jednak bez pewnych nieporozumień organizacyjnych, które jednak dzięki profesjonalizmowi i szybkiej reakcji pielęgniarki koordynującej akcję z ramienia szpitala, udawało się niwelować do minimum, za co bardzo dziękujemy.

 

Obiecujemy jednak, że w przyszłości dołożymy wszelkich starań aby tego typu akcje przebiegały sprawniej i każdy zainteresowany mógł skorzystać z badań”.

 

Tego dnia Biała Sobota odbyła się w  wielu miastach na terenie całej Polski. Na Podkarpaciu Akcja odbyła się w Brzozowie, Rzeszowie, Sanoku i w Mielcu. Stowarzyszenie Sanitas uczestniczyło w Akcjach w Brzozowie oraz Sanoku.

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio