Bajkowy oddział dziecięcy w Sanoku

 

W połowie grudnia odbyło się wielkie wydarzenie dla sanockiego odziału dziecięcego. Dzięki rekomenacji Stowarzyszenia Sanitas właśnie ten oddział został wybrany do projektu Fundacji Śnieżki „Dziecięcy Świat w kolorach”.

 

Zapraszamy do relacji, którą przygotwał portal esanok.pl (Pani Dorota Mękarska)
Zdj. z portalu isanok.pl

 

Monika Obuch wygrała konkurs na pielęgniarkę oddziałową oddziału dziecięcego w połowie roku. Można powiedzieć, że rozpoczęła swoją pracę spektakularnie, bo od zdobycia hojnego fundatora.

 

Zanim jednak do tego doszło, odbyły się negocjacje i wizyty.

 

– Pertraktacje trwały długo, gdyż nie byliśmy jedynym szpitalem na Podkarpaciu, który się o to ubiegał – mówi lek. med. Przemysław Galej, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku. – Po 3-4 miesiącach zjawiła się u nas komisja, która wstępnie zakwalifikowała nasz oddział do tej akcji. W międzyczasie szukaliśmy wsparcia w innych gremiach. Udzieliło nam go Stowarzyszenie Sanitas i pani Anna Nowakowska. Na finiszu okazało się, że Sanok ten wyścig wygrał.

 

FFiL Śnieżka odnawia dziecięcy oddział w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”, którą realizuje od 2005 roku. Dzięki firmie oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę i blask. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, którzy upiększają szpitalne sale i korytarze bajkowymi motywami i barwnymi postaciami.

 

Odnawianie przestrzeni,  w których leczone są dzieci, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

 

Śnieżka odnowiła już 25 oddziałów dziecięcych w całej Polsce, a na Podkarpaciu cztery obiekty zyskały nową kolorystykę wnętrz oraz oprawę graficzną przestrzeni.

 

Ponad 2 tygodnie temu ekipa remontowa zjawiła się w sanockim szpitalu. Remont nie obejmuje tylko malowania ścian, ale ich całkowite odnowienie, łącznie ze zdzieraniem starych warstw i szpachlowaniem. Na koniec oddział zostanie upiększony kolorami tęczy.

 

SANOK / PODKARPACIE. (15 grudnia)

 

Kilkaset litrów farb i innych materiałów malarskich zużyto podczas remontu oddziału dziecięcego sanockiego szpitala. Sponsorem prac była Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która wykonała je w ramach autorskiej akcji „Dziecięcy świat w kolorach”.

 

Dekoracje stworzyła Joanna Jeleniewska, artystka pochodząca z Brzozowa.

 

Nasz oddział dziecięcy walcząc o remont, konkurował z innymi tego typu placówkami na Podkarpaciu. Rekomendacji sanockiej placówce udzieliła Fundacja Sanitas i jej szefowa Anna Nowakowska. To przeważyło szalę zwycięstwa na stronę Sanoka.

 

Śnieżka odnowiła już 25 oddziałów dziecięcych w całej Polsce, a na Podkarpaciu cztery obiekty zyskały nową kolorystykę wnętrz oraz oprawę graficzną przestrzeni. Odnawianie przestrzeni,  w których leczone są dzieci, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne.

 

Remont objął nie tylko malowania ścian i dekorowanie, ale ich całkowite odnowienie, łącznie ze zdzieraniem starych warstw i szpachlowaniem. Tak szeroko zakrojonych prac remontowych nie było na oddziale od 20 lat. Wisienkę na torcie stanowią dekoracje Joanny Jeleniewskie, naszej krajanki z Brzozowa zamieszkałej obecnie w Gliwicach, która od wielu lat współpracuje ze Śnieżką w ramach tego programu. Mali pacjenci są zachwyceni kolorowymi i bajkowymi malunkami.

 

FFiL Śnieżka pokryła cały koszt remontu. Natomiast szpital we własnym zakresie sfinansował utworzenie izolatki dla dzieci, które należy separować od innych małych pacjentów. Izolatka jest już prawie gotowa, czeka tylko na nowa wykładzinę.

 

Z okazji odnowienia oddziału dziecięcego, zaprezentowano materiał filmowy z życzeniami pochodzącego z Podkarpacia Marcina Dańca. W uroczystości otwarcia wziął udział Waldemar Och, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego, wicestarosta Wacław KrawczykHenryk Przybycień, dyrektor SP ZOZ, wraz z zastępcą Grzegorzem Pankiem i naczelną pielęgniarką Katarzyną Kruczek. Gości powitał ordynator Przemysław Galej wraz z pielęgniarką oddziałową Moniką Obuch oraz Aleksandrą Małozięć, specjalistą d.s. komunikacji w FFiL Śnieżka.

 

 

© Copyrights 2020
Tworzenie stron www Kraków Millenium Studio